Aktuality a novinky

Květná neděle

Neděle (24. března) je poslední postní neděle – Květná neboli Pašijová. Koná se na památku Kristova vjezdu do Jeruzaléma, kde je Ježíš vítán zástupy lidí s palmovými větvemi v rukou. Ke slavnostnímu průvodu s ratolestmi se shromáždíme u kříže před kostelem.

Po mši svaté na Květnou neděli (cca v 10 hodin) vyjdeme v průvodu s hrkačema z kostela a projdeme náměstí. Ohlásíme tímto způsobem městu začátek Svatého týdne.

K předvelikonoční svátosti smíření zveme do kostela sv. Mikuláše v neděli 24. března od 14 do 16 hodin.

Svatý týden a Velikonoce v našich farnostech

Zelený čtvrtek 28. března

18:00 kostel sv. Mikuláše Bílovec - mše svatá na památku Večeře Páně

Velký pátek 29. března

8:00 kostel sv. Mikuláše Bílovec - modlitba ranních chval

15:00 kostel sv. Mikuláše Bílovec - obřady na památku umučení PáněČíst více

Křížové cesty pod širým nebem

V postní době nás mohou spojovat společné modlitby křížových cest pod širým nebem na různých místech v diecézi. Plakátek

Fotografie z první křížové cesty pod širým nebem v Bílovci Na Hublesce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Postní výzva 2024 - cestou modlitby

Modleme se za mír ve světě postiženém válkou za pokoj v našich rodinách a vztazích. Každý den si přečti biblický úryvek, připoj desátek růžence na daný úmysl a modlitbu za svatého otce. Biblický úryvek na každý den

Tříkrálová sbírka

V sobotu 6. ledna za nevlídného počasí obešly skupinky koledníků naše město. Koledníci popřáli zdraví a štěstí do nového roku a prosili o příspěvky do pokladniček. Opět se setkali s velkou štědrostí. Letos jste přispěli do pokladniček za Bílovec, Starou Ves, Ohradu, Vyškovice a Lubojaty částkou 240 960 Kč.

Ve farnosti Velké Albrechtice se vybralo něco přes 44 120 Kč a ve farnosti Bílov něco přes 10 253 Kč.

Děkujeme za vaši štědrost.